Edukacja szansą dla start-upów

Apr 28, 2017

Zapraszamy na specjalne spotkanie Aula Polska o start-upach w edukacji – już 11 maja o godz. 19 w Warszawie. Wstęp wolny.

Zapisy na: https://aula153.evenea.pl/

Czy nowoczesna edukacja może być wyzwaniem dla technologicznych start-upów? – odpowiedzi na to pytanie będzie można poznać podczas spotkania Aula Polska 11 maja w Warszawie. Wstęp wolny, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Wśród prelegentów przedstawiciele m.in. Ministerstwa Cyfryzacji, firmy Google, Photon Entertainment.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja on-line trwa na stronie https://aula153.evenea.pl/
Współorganizatorem specjalnego spotkania z cyklu Aula Polska jest Grupa MAC S.A., rozwijająca innowacje w polskiej edukacji.

Dla kogo spotkanie? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych start-upami w edukacji, szukających wsparcia finansowego, mających pomysły na ciekawe rozwiązania.

Wśród prelegentów pojawią się przedstawiciele zarówno start-upów, jak i inwestorów oraz tych, którzy rozwijają dzisiaj technologie dla nowoczesnej oświaty w Polsce. O tym, że warto myśleć o rozwoju innowacyjnych projektów edukacyjnych, świadczy zmieniająca się infrastruktura i potrzeby współczesnych uczniów, urodzonych już  w erze Internetu, tzw. cyfrowi tubylcy.

Spotkanie odbędzie się 11 maja br. o godz. 19 na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

AULA POLSKA to najstarsza inicjatywa tego typu w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Od 10 lat na ponad 200 bezpłatnych spotkaniach inicjatywy Aula Polska zaprezentowało się ponad 500 mówców, którzy wygłosili 600 prezentacji, a wysłuchało ich ponad 15000 gości. Spotkania organizuje Fundacja Aula Polska. To na Auli prezentowały się start-upy, które odnoszą dzisiaj globalne sukcesy, np. Brand24, SalesMANAGO, Pixers, UXPin, Showroom czy Booksy,

Do ich grona powoli dołącza robot Photon – polski start-up, dzisiaj wyceniany już na 10 mln złotych. Marcin Joka, szef Photon Entertainment, opowie historię firmy i o tym, jak zdobył finansowanie i wspólnie z partnerami wdraża robota do nauki programowania w polskich szkołach. A to wszystko wydarzyło się w ciągu ostatnich 2 lat.

Już w 2018 roku, według planów Ministerstwa Cyfryzacji, wszystkie szkoły w Polsce mają być podłączone do wspólnej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej i dysponować dostępem do szerokopasmowego Internetu. Robert Król, Dyrektor Departamentu Kompetencji Cyfrowych w Ministerstwie Cyfryzacji, przedstawi na spotkaniu Aula Polska 11 maja wyzwania, jakie stoją przed cyfryzacją polskiej edukacji.

Verónica Gebhardt  z firmy Google podczas prezentacji „Google's support of computer science education in Europe” przybliży projekty firmy Google dla edukacji w Europie. Będzie to wyjątkowa okazja do przyjrzenia się zaangażowaniu potentata internetowego w edukacji na rynku europejskim.

Z kolei Krystian Kozerawski opowie o tym, jak z blogera, pasjonata nowych technologii przerodził się w nauczyciela i uczy dzisiaj w szkołach najmłodszych uczniów programowania. A programowanie to najczęściej poszukiwana na rynku pracy umiejętność. Szacuje się, że na polskim rynku już teraz czeka 50 tysięcy wakatów dla programistów.

Wprowadzenie start-upu na rynek edukacyjny nie jest łatwym zadaniem, z uwagi na specyfikę systemu oświaty. O roli partnerstwa i know-how opowiedzą przedstawiciele Grupy MAC S.A., do której należy jedno z czołowych wydawnictw edukacyjnych w Polsce – MAC Edukacja. Ta polska firma, która z małej rodzinnej oficyny, przerodziła się w popularne wydawnictwo, została wyłącznym dystrybutorem wzbogaconej wersji edukacyjnej robota Photon w Polsce i oferuje go polskim szkołom z gotowymi scenariuszami zajęć, wykorzystując swoje blisko 30-letnie doświadczenie w edukacji.

Spotkanie 11 maja będzie również wyjątkową okazją do poznania możliwości rozwoju projektów na szerokim rynku latynoamerykańskim. Olbrzymi potencjał przybliży Martin Jerch, Dyrektor Departamentu Finansów i Relacji Inwestorskich ICEX Invest z Hiszpanii, który przedstawi program „Rising Startup Spain”.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja on-line trwa na stronie https://aula153.evenea.pl/

 

Spotkanie z cyklu Aula Polska pt. „Edukacja szansą dla start-upów. Poznaj wyzwania i je podejmij!”

  • Data spotkania i godzina: 11 maja 2017 roku o godz. 19.00, czwartek.
  • Miejsce: Akademia im. Leona Koźmińskiego, ul. Jagiellońska 57/59, 03-301 Warszawa.

www.aulapolska.pl

Aula Polska:

AULA POLSKA już od 10 lat promuje kulturę przedsiębiorczości technologicznej.

- Wierzymy w potencjał polskich przedsiębiorców i innowatorów, dlatego wspieramy ich rozwój. Uważamy, że przedsiębiorczości należy uczyć, najlepiej poprzez praktykę i transfer doświadczeń – mówi Artur Kurasiński, jeden z założycieli Auli Polska. Na spotkania Auli prezentowane są młode firmy, praktycy i rozwiązania konkretnych problemów. Zapraszani są też specjaliści z różnych dziedzin, prezesi spółek medialnych i osoby będące autorytetami biznesowymi. AULA POLSKA to społeczność – skupiona wokół regularnych spotkań inicjatywy. Darmowe spotkania odbywają się średnio 2 razy w miesiącu. Spotkania są dostępne dla każdego chętnego, a ich celem jest również tworzenie ekosystemu sprzyjającemu innowacji firm i wspierającego aktywne postawy gospodarcze.